Ota yhteyttä – kontakt!

Puhelin konttorille/mökille 090- 77 49 85 Telefon till kontoret/Stugan
Sähköposti/e-post: info(ät)uumajalaiset.se

JOHTOKUNTA 2019 ja kerhon toimihenkilöt

Johtokunnan jäsenet/Styrelse:

Merja Olsson puheenjoht./ordf., merja.olsson(ät)telia.com 070-0603 76 62
Jari Prosi varaPJ, jari.prosi(ät)bredband.net 070-0548 27 87
Ulla Kiivuori, sihteeri, kiivuori(ät)gmail.com, 073-0055 49 51
Minna Nordin  minna.nordin(ät)savar.se  090-50118
Liisa Larsen 070-0211 80 13

Varajäsenet:
Arja Tamminen, arja.tamminen(ät)telia.com, 070-0532 44 80
Rauno Pihlajamaa, 070-0217 81 23
Pekka Erikoinen, Mr.erikoinen(ät)hotmail.com 070-0640 10 11

Rahastonhoitaja/Kassör: Arja Tamminen, arja.tamminen(ät)telia.com 070-0532 44 80

Tilintarkastajat/Revisorer: Marjatta Aidantausta, marjatta.aidantausta(ät)brukarkooperativet.se 070-0264 29 45,
Lisbeth Pihlajamaa, lisbeth.pihlajamaa(ät)live.se 076-0109 00 19

Vaalivaliokunta: Jussi Vartiainen, Stig Ekholm, Jaakko Honkanen

JAOSTOT JA TOIMIKUNNAT:
Eläkeläisjaosto  Jaakko Honkanen, jaakko.honkanen(ät)gmail.com 070-0602 74 06
Naisjaosto Heli Aarnipuro, heli.aarnipuro(ät)gmail.com 070-0216 91 41
Miesjaosto Olli Falben, puh. 070-0525 72 44
Teatterijaosto Kirput Jussi Vartiainen 073-1025 18 60
Mökkitoimikunta Rauno Pihlajamaa, 070-1217 81 23
Lasten lauantaikerho Juha Niemi 073-05515833

4 svar på ”Ota yhteyttä – kontakt!

  1. Tervehdys!

    Minun asia koskee kerhon lehteä, joka ei minulle ole tullut viime aikoina.
    Olen eläkeläisjäsen kerhossa.
    Nyt aloin sitä kaipaamaan.

    Hyvää kesän jatkoa!

  2. hej,,,jag heter Simo Niemelä,,,år 1976-1982 var Umeå min hemstad…jag undrar om någån minns när Riki Sorsa sjöng på Universum året var 1977,,,Finland fyllde 60 år…vi dansade på bordet och firade…

  3. Hej!

    Jag jobbar på Primaskolan Umeå. Vi undrar vad det kostar att hyra bastun tor v 11 (17 mars). Hur fungerar det med ved, har man med sig det själv eller finns det där?

    Vi kommer bada isvak i Prolympias isvak. (dom har bokat hos er på ons )

    // Anna-Lotta

  4. Hej! Mitt namn är Victor, jag läser på arkitekthögskolan här i Umeå där jag arbetar med att mappa vart man kan hitta olika bastus i Umeå. Jag har tyvärr ingen telefon för tillfället men undrar lite kort vilken typ av bastu ni har, när den är byggt, vilka som har tillträde till den och annat som kan va intressant att veta.

    Mvh, Victor Berg

Kommentarer inaktiverade.